REGULAMIN WYNAGRADZANIA PRACOWNIKÓW NIEPEDAGOGICZNYCH

  • Drukuj

autor informacji: Skwarski Mariusz, data wytworzenia: 2018-02-22 9:10:16

opublikował: Skwarski Mariusz, ZS Nr 1 w Mławie, tel. 23 654 32 07, data publikacji: 2018-02-22 9:10:16

zmodyfikował: Skwarski Mariusz, ZS Nr 1 w Mławie, tel. 23 654 32 07, ostatnia modyfikacja: 2018-02-22 9:10:16

 

REGULAMIN WYNAGRADZANIA

PRACOWNIKÓW NIEPEDAGOGICZNYCH

 

w Zespole Szkół Nr1

w Mławie

 

 

 

Podstawą prawną opracowania Regulaminu wynagradzania pracowników niepedagogicznych
Zespołu Szkół Nr1i. Jerzego Ciesielskiego w Mławie są:

 

-        Ustawa z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych ,

-        Ustawa z dnia 15 września 2017r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych,

-        Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych,

-        Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2017r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych,

-        Ustawa z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks Pracy .

 

 

Rozdział I

Postanowienia ogólne

 

§ 1

Regulamin wynagradzania pracowników niepedagogicznych Zespołu Szkół Nr1 im. Jerzego Ciesielskiego w Mławie jest aktem normatywnym określającym warunki wynagradzania za pracę pracowników niepedagogicznych ZS Nr1 w Mławie.

 

§ 2

Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:

  1. Pracodawcy ? rozumie się przez to ZS Nr1 w Mławie,
  2. Pracownikach ? rozumie się przez to wszystkie osoby niepedagogiczne zatrudnione w ZS Nr1 w Mławie na podstawie umowy o pracę, bez względu na rodzaj umowy o pracę i wymiar czasu pracy,
  3. Rozporządzeniu w sprawie zasad wynagradzania ? rozumie się przez to Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych wydane na podstawie art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych.
  4. Minimalnym wynagrodzeniu ? należy przez to rozumieć wynagrodzenie wynikające z ustawy z dnia
    10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu.
  5. Prawie Pracy ? rozumie się przez to przepisy ustaw, aktów wykonawczych i innych aktów normatywnych określających prawa i obowiązki pracodawców i pracowników.

 

§ 3

Przed dopuszczeniem do pracy, nowo zatrudniony pracownik zaznajamia się z niniejszym Regulaminem. Oświadczenie pracownika o zapoznaniu się z Regulaminem zostaje dołączone do jego akt osobowych.

 

 

Rozdział II

 

Struktura wynagrodzenia za pracę i zasady jego przyznawania,

wynagrodzenie zasadnicze

 

§ 4

  1. W  ZS Nr1  w Mławie obowiązuje czasowy system wynagradzania, polegający na ustaleniu dla poszczególnych pracowników kategorii zaszeregowania, stawek wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego.
  2. Podstawą ustalania zaszeregowania pracownika są tabele stanowiące załączniki od Nr 1 do Nr 4 niniejszego Regulaminu.
  3. Tabela I zawierająca kategorie zaszeregowania i odpowiadające im minimalne i maksymalne miesięczne kwoty wynagrodzenia zasadniczego, stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
  4. Wynagrodzenie zasadnicze ustalane jest każdorazowo w umowie  pracę poprzez wskazanie kategorii zaszeregowania i oznaczenie kwoty należnej pracownikowi.

 

 

 

§ 5

  1. Pracownikom , odpowiednio do rodzaju pracy i kwalifikacji wymaganych przy jej wykonywaniu,
    a także ilości i jakości świadczonej pracy przysługują następujące składniki wynagrodzenia:

-        wynagrodzenie zasadnicze,

-        dodatek za staż pracy,

-        dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych,

-        dodatek za pracę w porze nocnej,

-        dodatek funkcyjny,

-        dodatek specjalny.

  1. Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy przysługują : wynagrodzenie zasadnicze i inne składniki wynagrodzenia w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.

 

§ 6

Ustala się Tabelę II stanowisk, kwalifikacji i zaszeregowania dla pracowników niepedagogicznych ZS Nr1 w Mławie stanowiącą załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu.

 

§ 7

  1. Decyzję o zastosowaniu odpowiedniej dla danego pracownika stawki osobistego zaszeregowania podejmuje pracodawca uwzględniając:

-        kategorię zaszeregowania obowiązujące na zajmowanym przez pracownika stanowisku pracy,

-        dokonaną indywidualnie ocenę przydatności i efektywność pracy,

-        wysokość stawek płac zasadniczych pracowników na porównywalnych stanowiskach, o porównywalnych kwalifikacjach i porównywalnych rezultatach pracy.

2. Zmiana wysokości płacy zasadniczej może nastąpić w związku z:

-        zmianą stanowiska pracy,

-        zmianą zakresu pracy na zajmowanym stanowisku,

-        zmianą stawek płac zasadniczych w Tabeli I w załączniku nr 1.

 

§ 8

Wynagrodzenie uzyskane przez pracownika za przepracowany w pełnym wymiarze czasu pracy miesiąc kalendarzowy nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie przysługujące pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu, ustalone w Ustawie z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

 

§ 9

  1. Jeżeli wynagrodzenie pracownika jest niższe od minimalnego wynagrodzenia za pracę, pracownikowi przysługuje stosowne wyrównanie, wypłacone za okres miesiąca, łącznie z wynagrodzeniem.
  2. Wynagrodzenie przysługuje za pracę faktycznie wykonaną.
  3. Za czas nie wykonywania pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia tylko wówczas, gdy przepisy prawa pracy tak stanowią.

 

 

Rozdział III

Dodatkowe składniki wynagrodzenia

 

Dodatek stażowy

 

§ 10

  1. Pracownikowi przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości 5% wynagrodzenia zasadniczego po
    5 latach pracy. Dodatek ten wzrasta o 1% za każdy dalszy rok pracy, aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.
  2. Do okresu pracy uprawniającego do dodatku, o którym mowa w ust. 1 wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

 

  1. Dodatek za wysługę lat przysługuje pracownikowi za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie. Dodatek za wysługę lat przysługuje również za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby bądź konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które pracownikowi przysługuje zasiłek z ubezpieczenia społecznego.
  2. Dodatek za wysługę lat wypłacany jest w terminie wypłaty wynagrodzenia i przysługuje:

-        od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pracownik nabył prawo do dodatku lub prawo do wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie nastąpiło w ciągu miesiąca,

-        za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub prawa do wyższej stawki nastąpiło w ciągu miesiąca.

  1. W przypadku dodatkowego zatrudnienia, prawo do dodatku za wysługę lat ustala się odrębnie dla każdego stosunku pracy. Do okresu zatrudnienia dodatkowego nie podlegają zaliczeniu okresy zatrudnienia podstawowego.

 

Wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych

 

§ 11

  1. Pracą w godzinach nadliczbowych jest praca wykonywana przez pracownika ponad normy czasy pracy, ustalone zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy, obowiązujące u pracodawcy.
  2. za pracę w godzinach nadliczbowych ? oprócz wynagrodzenia zasadniczego przysługuje dodatek w wysokości:

-        100% wynagrodzenia ? za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających:

a)      w nocy,

b)     w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,

c)      w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,

  1. Dodatek, o którym mowa w ust. 2, nie przysługuje za pracę w niedziele w normalnym czasie pracy, jeżeli pracownikowi udzielono w zamian innego dnia wolnego od pracy. Dotyczy to także pracy w święto oraz dni dodatkowe wolne od pracy.
  2. Stawki godzinowe oblicza się dzieląc kwotę miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego przysługującego za pełny wymiar czasu pracy przez liczbę godzin pracy przypadających do przeprowadzenia w danym miesiącu.

 

 

Dodatek funkcyjny

 

§ 12

  1. Pracownikom zatrudnionym na stanowiskach związanych z kierowaniem zespołu przysługuje dodatek funkcyjny.
  2. Dodatek, o którym mowa w ust. 1, przysługuje również pracownikom zatrudnionym na stanowiskach nie związanych z kierowaniem zespołem, dla których w Tabeli Nr IV  stanowiącej załącznik nr 4 do niniejszego Regulaminu, przewiduje się dodatek funkcyjny.

 

Dodatek za pracę w porze nocnej

 

§ 13

Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za każdą godzinę pracy w porze nocnej w wysokości 20% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego, nie niżej jednak niż 20% godzinowej stawki wynikającej z najniższego wynagrodzenia za pracę określonego w odrębnych przepisach.

 

 

Dodatek specjalny

 

§ 14

  1. Z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań o wysokim stopniu złożoności lub odpowiedzialności pracodawca może przyznać pracownikowi, na czas określony nie dłuższy niż rok, dodatek specjalny.
  2. W przypadku przedłużającego się okresu zwiększenia obowiązków lub wykonywania dodatkowych zadań dodatek może być przyznany na kolejny okres, wskazany w ust. 1.
  3. Dodatek specjalny jest ustalany w zależności od posiadanych środków na wynagrodzenia i przyznawany w kwocie nie przekraczającej 50% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego pracownika lub w kwocie nie przekraczającej 60% wynagrodzenia zasadniczego w wypadku gdy pracownik nie ma przyznanego dodatku funkcyjnego.

 

 

Rozdział IV

Inne świadczenia związane z wykonywaniem pracy

 

                                                                  § 15

Pracownikom przysługują, poza wynagrodzeniem za pracę i wymienionymi dodatkami, również inne świadczenia pieniężne związane z pracą:

  1. świadczenia należne w okresie czasowej niezdolności do pracy w oparciu o art. 92 i 184 KP oraz przepisy regulujące uprawnienia do świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby;
  2. świadczenia przysługujące z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w oparciu o art. 92 i 2371 KP oraz przepisy regulujące zakres i wysokość tych świadczeń;
  3. odprawy w związku z powołaniem do służby wojskowej należne w oparciu o przepisy regulujące powszechny obowiązek obrony państwa;
  4. dodatkowe wynagrodzenie roczne zwane ? wynagrodzeniem rocznym? na podstawie przepisów o tym wynagrodzeniu.

 

Nagroda jubileuszowa

 

§ 16

  1. Za wieloletnią i nienaganną pracę pracownikowi przysługuje nagroda jubileuszowa w następującym wymiarze:

- po 20 latach pracy         - 75% wynagrodzenia miesięcznego,

- po 25 latach pracy         - 100% wynagrodzenia miesięcznego,

- po 30 latach pracy         - 150% wynagrodzenia miesięcznego,

- po 35 latach pracy         - 200% wynagrodzenia miesięcznego,

- po 40 latach pracy         - 300% wynagrodzenia miesięcznego,

- po 45 latach pracy         - 400% wynagrodzenia miesięcznego.

  1. Do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej, zwanej dalej ?nagrodą?, wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
  2. W razie jednoczesnego pozostawania więcej niż w jednym stosunku pracy, uprawniającego do nagrody wlicza jeden z tych okresów.
  3. Pracownik nabywa prawo do nagrody w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody bądź w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody.
  4. Pracownik jest obowiązany udokumentować swoje prawo do nagrody, jeżeli w jego aktach osobowych brak jest odpowiedniej dokumentacji.
  5. Wypłata nagrody powinna nastąpić niezwłocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody.
  6. Podstawę obliczenia nagrody stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla pracownika jest to korzystne ? wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty. Jeżeli pracownik nabył prawo do nagrody, będąc zatrudniony w innym wymiarze czasu pracy niż w dniu jej wypłaty, podstawę obliczenia nagrody stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody.

 

 

  1. Podstawę wyliczenia nagrody stanowi, odpowiedni do przepracowanego okresu, procent sumy miesięcznego wynagrodzenia obliczonego według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.
  2. W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę, pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.
  3. W razie zbiegu prawa do dwóch lub więcej nagród, z powodu uzupełnienia dokumentacji albo z innych przyczyn, pracownikowi wypłaca się tylko jedną wyższą nagrodę.
  4. Pracownikowi, który od dnia, w którym udokumentował swoje prawo do nagrody, nabędzie w ciągu 12 miesięcy prawo do nagrody wyższego stopnia, nagrodę niższą wypłaca się w pełnej wysokości, a w dniu nabycia prawa do nagrody wyższej ? różnicę między kwotą nagrody wyższej a kwotą nagrody niższej.

 

 

 

 

 

Nagrody

 

§ 17

  1. W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia, określanych corocznie w planie finansowym szkoły, tworzy się fundusz nagród za osiągnięcia w pracy zawodowej.
  2. Fundusz nagród wynosi co najmniej 1% planowanego osobowego funduszu płac pracowników niebędących nauczycielami.
  3. Nagrody ze specjalnego funduszu nagród mają charakter  uznaniowy i przyznawane są pracownikom niepedagogicznym z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W sytuacjach szczególnych mogą być przyznawane także w innym czasie np. z okazji jubileuszu szkoły, zakończenie roku szkolnego.
  4. W przypadku wystąpienia na koniec roku budżetowego oszczędności pochodzących z funduszu płac, pracodawca może przyznać nagrody uznaniowe  dla pracowników.
  5. Oszczędności określone z ust. 4 mogą powstać w ciągu roku budżetowego w wyniku:

       - powstania wakatu na stanowisku pracy;

       - zmian organizacyjnych połączonych z likwidacją stanowiska pracy;

       - zasiłków chorobowych wypłacanych przez ZUS;

       - innych sytuacji pracowniczych związanych z niewypłaceniem wynagrodzeń.

  1. Wysokość indywidualnej nagrody ustala pracodawca, w oparciu o następujące kryteria:

-      wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych,

-        indywidualne wyniki pracy pracownika, jego zaangażowanie w pracy, rzetelność, dyspozycyjność,

-        inicjatywę i samodzielność w podejmowaniu działań polepszających organizację pracy placówki,

-        stopień złożoności i trudności realizowanych zadań,

-        działania usprawniające na stanowisku pracy,

-        wykonywanie zadań nie leżących w stałym zakresie obowiązków.

  1. Nagroda ma charakter uznaniowy i pracownikowi nie przysługuje możliwość złożenia odwołania w przypadku nieuwzględnienia jego osoby przy przyznawaniu nagród, jak również dotyczącego wysokości przyznanej nagrody.
  2. Nagroda nie może być przyznana za czas faktyczne nieprzepracowany.
  3. Jeżeli pracownik faktycznie nie przepracował w okresie, którego dotyczy nagroda, żadnego dnia, nagroda nie może być pracownikowi przyznana i traci on w całości prawo do uzyskania nagrody.
  4. W szczególnie uzasadnionych przypadkach nagroda może być przyznana w innym terminie.
  5. Pracownikowi nie może być przyznana nagroda w następujących przypadkach:

- uzyskania negatywnej oceny okresowej,

- ukarania karą porządkową,

- nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy.

  1. Nagroda nie może być przyznana w terminie 6 miesięcy od zdarzeń, o których mowa w ust. 11.
  2. Nagroda nie wchodzi do podstawy wymiaru wynagrodzenia ustalonego za czas niezdolności do pracy z powodu choroby, zasiłku chorobowego, opiekuńczego i macierzyńskiego.
  3. Nagroda nie wchodzi do podstawy wymiaru wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy, ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy i wynagrodzenia za urlop okolicznościowy.

 

 

 

Odprawa emerytalna / rentowa

 

§ 18

  1. Pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty inwalidzkiej lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje jednorazowa odprawa pieniężna w wysokości :

-        po 10 latach pracy ? dwumiesięcznego wynagrodzenia;

-        po 15 latach pracy ? trzymiesięcznego wynagrodzenia;

-        po 20 latach pracy ? sześciomiesięcznego wynagrodzenia.

  1. Do okresów pracy uprawniających do jednorazowej odprawy wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
  2. Wynagrodzenie, o którym mowa wyżej, oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.
  3. Pracownik, który otrzymał odprawę, nie może ponownie nabyć do niej prawa.

 

 

Odprawa pośmiertna

 

§ 19

  1. W razie śmierci pracownika w czasie trwania stosunku pracy lub w czasie pobierania po jego rozwiązaniu zasiłku z tytułu niezdolności do pracy w skutek choroby, rodzinie przysługuje od pracodawcy odprawa pośmiertna.
  2. Wysokość odprawy, o której mowa w ust. 1, jest uzależniona od okresu zatrudnienia pracownika u danego pracodawcy i wynosi:

-        jednomiesięczne wynagrodzenie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 10 lat,

-        trzymiesięczne wynagrodzenie , jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 10 lat,

-        sześciomiesięczne wynagrodzenie , jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 15 lat.

  1. Odprawa pośmiertna przysługuje następującym członkom rodziny pracownika:

-        małżonkowi,

-        innym członkom rodziny spełniającym warunki wymagane do uzyskania renty rodzinnej w myśl przepisów o emeryturach i rentach z FUS.

  1. Odprawę pośmiertną dzieli się w częściach równych pomiędzy wszystkich uprawnionych członków rodziny.
  2. Jeżeli po zmarłym pracowniku pozostał tylko jeden członek rodziny uprawniony do odprawy pośmiertnej, przysługuje mu odprawa w wysokości połowy odpowiedniej kwoty określonej w ust. 2.
  3. Odprawa pośmiertna nie przysługuje członkom rodziny, o których mowa w ust. 3, jeżeli pracodawca ubezpieczył pracownika na życie, a odszkodowanie wypłacone przez instytucję ubezpieczeniową jest nie niższe niż odprawa pośmiertna przysługująca zgodnie z ust. 2 i 5. Jeżeli odszkodowanie jest niższe od odprawy pośmiertnej, pracodawca jest obowiązany wypłacić rodzinie kwotę stanowiącą różnicę między tymi świadczeniami.

 

Odprawa pieniężna w związku z rozwiązaniem stosunku pracy

 

§ 20

Pracownikowi w związku z rozwiązaniem stosunku pracy z przyczyn określonych w ustawie z dnia
13 marca 2003r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników należy się odprawa pieniężna.

 

 

Rozdział V

Sposoby i terminy wypłaty wynagrodzeń

 

§ 21

  1. Wynagrodzenie za pracę wypłaca się z dołu w 27 dniu każdego miesiąca, jeżeli ustalony dzień wypłaty za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.

 

  1. Wypłata wynagrodzenia za dni niezdolności do pracy lub zasiłków chorobowych dokonywana jest w terminie do dnia 27 następnego miesiąca. Jeżeli ustalony dzień wypłaty za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.
  2. Pracodawca na wniosek pracownika obowiązany jest do udostępnienia mu do wglądu dokumentacji płacowej oraz przekazania odcinka listy płac zawierającego wszystkie składniki wynagrodzenia.

 

§ 22

  1. Wypłata wynagrodzenia następuje przelewem na konto bankowe pracownika, po złożeniu przez niego pisemnego wniosku w tym przedmiocie lub w kasie znajdującej się w siedzibie pracodawcy.

 

  1. Wypłata wynagrodzenia dokonywana jest do rąk własnych pracownika albo osoby przez niego upoważnionej. Wymagana jest forma pisemna upoważnienia.
  2. Wypłaty wynagrodzenia dokonuje osoba upoważniona do tego przez pracodawcę.
  3. Wypłaty wynagrodzenia dokonuje się w formie pieniężnej.
  4. Wypłata wynagrodzenia następuje w godzinach pracy.

 

 

 

 

Rozdział VI

Postanowienia końcowe

 

§ 23

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosuje się powszechnie obowiązujące przepisy prawa pracy.

§ 24

Niniejszy regulamin wynagradzania wchodzi w życie po upływie dwóch tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników z dniem 1 stycznia 2018r.

 

§ 25

Pracodawca jest obowiązany zapoznać pracownika z treścią regulaminu wynagradzania przez rozpoczęciem przez niego pracy.

 

§ 26

Pracodawca w każdym czasie udostępnia na żądanie pracownika Regulamin i w razie potrzeby wyjaśnia jego treść.

 

§ 27

Każdorazowa zmiana postanowień niniejszego Regulaminu wymaga dla swej ważności zachowania formy pisemnej i uzgodnienia z organizacjami związkowymi.

 

 

Powyższy dokument posiada załączniki:

  • Załącznik nr 1

-        Tabela I  ? Kategorie zaszeregowania i odpowiadające im minimalne i maksymalne miesięczne kwoty wynagrodzenia zasadniczego?;

  • Załącznik nr 2

?       Tabela II ? Stanowiska, zaszeregowanie, maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego, wymagania kwalifikacyjne pracowników?;

  • Załącznik nr 3

-        Tabela III ? Stawki dodatku funkcyjnego?;

  • Załącznik nr 4

-        Tabela IV ? Maksymalny poziom dodatku funkcyjnego dla stanowisk, o których mowa w § 12 Regulaminu Wynagradzania?.

 

 

 

 

 

Organizacje związkowe:                                                                            Dyrektor Szkoły:                                                                                

 

 

........................................                                                                           .........................................

 

 

 

 

 

 

 

Mława, dnia  15.12.2017r.

 

 

 

Załącznik Nr 1

do Regulaminu Wynagradzania

 

 

 

TABELA I

 

Kategorie zaszeregowania i odpowiadające im minimalne i maksymalne miesięczne

kwoty wynagrodzenia zasadniczego

 

 

Lp.

Kategoria zaszeregowania

Kwota wynagrodzenia w złotych

1.

I

1 700 ? 2 700

2.

II

1 720 ? 2 740

3.

III

1 740 ? 2 780

4.

IV

1 760 ? 2 820

5.

V

1 780 ? 2 860

6.

VI

1 800 ? 2 900

7.

VII

1 820 ? 2 940

8.

VIII

1 840 ? 2 980

9.

IX

1 860 ? 3 020

10.

X

1 880 ? 3 060

11.

XI

1 900 ? 3 100

12.

XII

1 920 ? 3 800

13.

XIII

1 940 ? 4 200

14.

XIV

1 960 ? 4 700

15.

XV

1 980 ? 5 100

16.

XVI

2 000 ? 5 500

17.

XVII

2 100 ? 5 900

18.

XVIII

2 200 ? 6 300

19.

XIX

2 400 ? 6 700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik Nr 2

do Regulaminu Wynagradzania

 

 

 

TABELA II

 

Stanowiska, zaszeregowanie, maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego,

wymagania kwalifikacyjne pracowników

 

 

Lp.

Stanowisko

Kategoria zaszeregowania oraz maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego

Wymagania kwalifikacyjne

Wykształcenie oraz umiejętności zawodowe

Staż w latach pracy

Stanowiska urzędnicze

1.

Główny księgowy

XVI

5 500

wg odrębnych przepisów

2.

Samodzielny referent

VII

2 940

wyższe

2

średnie

4

Pozostałe stanowiska

1.

Kierownik gospodarczy

XIII ? XVII

5 900

wyższe

2

średnie

6

2.

Sekretarz szkoły

XII ? XVI

5 500

średnie

5

3.

Pomoc administracyjna

III - V

2 860

średnie

 

4.

Starszy woźny

III - V

2 860

podstawowe

 

5.

Woźny

II - IV

2 820

podstawowe

 

6.

Sprzątaczka

III - IV

2 820

podstawowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik Nr 3

                                                                                                                do Regulaminu Wynagradzania

 

 

TABELA III

Stawki dodatku funkcyjnego

 

Lp.

Stawka dodatku

Procent najniższego wynagrodzenia z tabeli stawek wynagrodzenia zasadniczego

1.

1

                    5 do 40

2.

2

                    5 do 60

3.

3

                    5 do 80

4.

4

5 do 100

5.

5

5 do 120

6.

6

5 do 140

7.

7

5 do 160

8.

8

5 do 200

9.

9

5 do 250

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik Nr 4

                                                                                                                do Regulaminu Wynagradzania

 

 

TABELA IV

 

Maksymalny poziom dodatku funkcyjnego

dla stanowisk, o których mowa w § 12 Regulaminu Wynagradzania

 

 

Lp.

Stanowisko

Maksymalny poziom

dodatku funkcyjnego

1.

Główny księgowy

3

2.

Kierownik gospodarczy

2

3.

Sekretarz szkoły

1